Kofola ČeskoSlovensko oznámila koupi 100% podílu v českém výrobci ciderů F. H. Prager. Kofola tak vstupuje na trh s řemeslnými cidery a limonádami. Půjde o produkty pod značkou Ugo, bylinky Leros nebo kávu Café Reserva.

Kofola ČeskoSlovensko získává akvizicí všechny značky F. H. Prager, receptury , design a brend a výrobní technologie.

Společnost F. H. Prager, kterou založili Ondřej Frunc a Cyril Holub, je průkopníkem řemeslného cideru v Česku a na Slovensku. Vyrábí Pragerův cider a přírodní Pragerovy limonády, produkty bez umělých sladidel, barviv a konzervantů, jejichž základem je jablečný mošt a výluh z bylin.

„Máme za sebou 10 let, kdy jsme každý den zasvětili jablkům a jejich zpracování. Jablečný mošť se stal naším denním chlebem. Byli jsme pionýry ve výrobě řemeslných ciderů v ČeskoSlovensku a zamilovali se do poctivých limonád z ovoce a bylin. Teď je na čase předat naše Pragerovy cidery a limonády někomu, kdo je dokáže rozvinout,“ říká jeden ze zakladatelů společnosti F. H. Prager Ondřej Frunc. Jeho společník, spoluzakladatel Cyril Holub, ho doplňuje: „V Kofole jsme našli dobrého partnera. Ceníme si toho, jak tato společnost klade důraz na lokálnost, čerstvé suroviny a poctivé produkty a věříme, že díky svým marketingovým kompetencím a distribučnímu modelu může naše značky posunout dál.“

autorem Ilustrací: Matěj Pospíšil, Veronika Bratrychová.
Cooperation: Dan Bek.